CUTO’DA TÜRKİYE’YE DÖNEN ÖĞRETMENLERE VEDA CİDDE ULUSLARARASI TÜRK OKULU(CUTO) 2013-2014 EĞİTİM YILI SONUNDA GÖREV SÜRELERİ DOLAN ÖĞRETMENLER ONURUNA YEMEKLİ BİR VEDA PROGRAMI DÜZENLEDİ.                Programa Cidde Eğitim  Ateşesi Ali İnci, Okul Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Öztürk, Okul Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Temur ve Abdülehad Hafız, Okul Müdürü Musa Şahin ve 70 Civarında Öğretmen, aileleriyle birlikte katıldı. Programın sunuculuğunu yapan Sınıf Öğretmeni Yaşar Yıldırım, Program Akışını şöyle duyurdu:

Program Akışı

A-     Okul Müdürümüz Sayın Musa ŞAHİN’in Konuşması

B-     Eğitim Ateşesi Ali İNCİ’nin Konuşması

Giden Öğretmenlerin aşağıdaki sıraya göre sahneye davet edilmesi ve parantez içinde isimleri yazılan kişiler tarafından kendilerine plaket ve hediye takdim edilmesi:                                                                                                                             

1-ALİ  KURT   ( EĞİTİM  ATEŞESİ: ALİ  İNCİ)                                                                                                                                                          

2- EYÜP ZİYA TEMUR  ( OKUL  MÜDÜRÜ: MUSA  ŞAHİN)

3 -MUHSİN ÖNAL  MENGÜŞOĞLU  ( OKUL YÖNETİM KURULU BAŞKANI:  ABDULLAH  ÖZTÜRK)

4 -KADRİ GÖKSU     (OKUL  YÖNETİM KURULU ÜYESİ:  KAZIM  TEMUR)

5 -MEHMET ÇAKIR  (OKUL  YÖNETİM KURULU ÜYESİ:  ABDÜLEHAD  HAFIZ)

6- ALİ ARAOL   (   MÜDÜR YARDIMCISI:   ZEKİ  EKİZ)

7 -RAMAZAN SÖNMEZ ( MÜDÜR YARDIMCISI:    MAHMUT     ÇETİNKAYA)

8 -ABDURRAHMAN  KALENDER ( MÜDÜR  YARDIMCISI:    OSMAN ARTUL)

C-     Öğretmenlerin duygu ve düşüncelerinin  alınması. Hediyelerinin takdimi

D-     NEY TAKSİMİ(Ümit ÜNLERŞEN(Sınıf Öğretmeni)-Ayşe ÜNLERŞEN)

E-      ŞİİR DEMETİ(Galip BİLGİLİ-Sınıf Öğretmeni)

F-  SAZ FASLI(Sezai YAŞAR-Müzik Öğretmeni)  

G-   Kapanış

     Programa yemek ikrami ile başlandı.Yaklaşık 250 civarında davetlinin katıldığı yemek programı yaklaşık 45 dakika sürdü.Yemek duasıyla  açılışı yapan Sunucu Yaşar YILDIRIM,Açılışta Necip Fazıl KISAKÜREK’in ayrılık üzerine yazdığı şiiri okuyarak kısa bir giriş yaptı.Daha sonra kürsüye gelen Okul Müdürü Musa ŞAHİN, toplanma nedenlerini kısaca özetleyerek, burada görev yaptıkları sürece okula ve gurbetteki çocuklarımızın eğitimine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürlerini bildirdi. Ayrıca bu programa katılma nezaketi gösteren misafirlere hoşamedide bulundu.Ardından Eğitim Ateşesi Ali İNCİ kürsüye geldi. Ancak sunucu kendisini kürsüye davet etmeden önce ilginç bir açıklama yaparak:            ‘’Sayın Eğitim Müşavirim, affınıza ve samimiyetinize sığınarak, gidecek arkadaşlara son arzularını sordum. Onlar da,’’ BUGÜN SAHNEYE ÇIKANLARI GADALARINI AL’’ dediler.Gada alma tabiri Kayseri’de kullanılır ve Allah için birbirini sevenler , her iki kolunu da alabildiğine açarak kucaklaşırken ‘’GADANI ALIRIM’’ derler. Bunun sarih manası, ‘’SANA GELECEK KAZA VE BELA BANA GELSİN’’ şeklinde anlaşılır ancak zamanla ıstılahta ‘’EĞER BENİM CENAB-I HAKK KATINDA ZERRE KADAR KIYMETİM VARSA, RABBİMDEN NİYAZ EDİYORUM Kİ, SANA GELECEK KAZA VE BELAYI DEF ETSİN ‘’ manasıyla kullanılmaya başlanmıştır.Ben de sizi kürsüye konuşmanızı yapmaya ve GADANIZI ALMAYA davet ediyorum’’dedi. Bunun üzerine salondan kopan alkışlar ve yüzlerde beliren tebessüm dalgası eşliğinde kollarını açarak sahneye çıkan Eğitim Müşaviri Ali İNCİ, sunucuya sarılarak :’’BEN DE SENİN GADANI ALIRIM’’ dedi.Eğitim Müşavirinin bu jesti tatlı bir tebessüme vesile oldu ve uzun süre alkışlandı. 

     Konuşmasında, yurtdışında çalışan öğretmenlerin ne gibi zorluklar çektiklerini, buna rağmen fedakarca görevini hakkıyla ifa eden öğretmenlere milletçe duyduğumuz minnet ve şükranları  dile getiren Eğitim Müşaviri Ali İNCİ, görev süresi dolan öğretmenlere ömür boy aileleri ve sevdikleriyle birlikte huzur ve mutluluk temennisinde bulundu.

     Daha sonra, görev süreleri dolan öğretmenler, arkadaşları tarafından kendileri için yazılan ve görev süresi içinde zihinlerde bıraktıkları HOŞ SADAYI özetleyen yazılı metinler okunarak tek tek kürsüye davet edildiler. Kürsüye gelirken yazılanlardan etkilenen ve ortamın duygusal tesiri altında kalan öğretmenlerin oldukça duygulandıkları, seslerinin titrediği, gözlerinin nemlendiği ve boğazlarının düğümlendiği görüldü. Teşekkür konuşması yapan öğretmenler, okuldaki sıcak ortamdan, arkadaşlık, kardeşlik ve dostluktan, yaşadıkları tatlı hatıralardan ve ömür boyu unutamayacakları hatıralarla döndüklerinden bahsettiler.Yukarıdaki sıraya göre sahneye davet edilen öğretmenlere tek tek plaketleri ve birer kol saati hediyeleri, yukarıda isimleri yazılı şahıslarca takdim edildi. Sahneye gelenlerin teker teker hatıra fotoğrafları çekildi.

     Daha sonra Sınıf Öğretmeni Ümit ÜNLERŞEN ve kızı Ayşe ÜNLERŞEN, muhteşem bir sunuma imza atarak, ney ve def taksimi sundular.Ardından sahneye gelen Sınıf Öğretmeni Galip BİLGİLİ, kendi yazdığı şiirlerden bir demet sunarak büyük bir ilgi ve alaka gördü. Sazıyla sahnelerin vazgeçilmezi olan Müzik Öğretmeni Sezai YAŞAR, çalıp söylediği birbirinden güzel halk türküleriyle salonu coşturdu. Sezai YAŞAR’ın sazına Ümit ÜNLERŞEN neyiyle eşlik etti.Son olarak mikrofona davet edilen Arapça Öğretmeni Ömer TAŞTAN, söylediği birbirinden güzel ilahilerle salonda tatlı ve hoş bir sada bıraktı.Ayrıca program sonunda toplu hatıra fotoğrafları alındı.Kapanış konuşması yapan Sunucu Yaşar YILDIRIM, katılan tüm davetlilere teşekkür etti ve ayrılan öğretmenlerin her birinin nev’i şahsına münhasır güzellikleriyle daima aramızda olacaklarını ve asla unutulmayacaklarını söyledi.

GİDENLERİN ARDINDAN NELER SÖYLENDİ?

     En çok merak edilen ve sahneye davet edilene kadar, gidenlerin de bilemediği ve büyük bir sürpriz olan veda yazılarında acaba kimler kim için neler söylemiş ve yazmışlardı? Çok merak edilen bu sorunun cevabını aşağıya yazıyoruz:

 

ALİ KURT  (Sınıf Öğretmeni)                                                            
Tüm özelliği ile tipik bir sınıf öğretmeni.
Sınıf öğretmenliğinin tüm özelliklerine vakıf bir arkadaş.
Pedagojinin tüm özelliklerini ortaya koyabilen.
Kariye basamaklarını en alttan başlayıp hızlı bir biçimde S.Arabistan’da bereketiyle üst basamaklara kadar çıkmış.
Mesai kavramına bağlı olmadan 7/24 ulaşabileceğiniz biri.
Şarkı ve türküleri ile sahnelerin yıldızı  olmaya aday.
Harem sınırları içerisinde sigaradan uzak duran.
Teneffüslerde çatı ahalisinin devamlı müdavimlerinden.
Güler yüzüyle ‘’canım’’la başlayan konuşmalar.
CUTO tarihinde yer alan 3’lü Mercedes kazası olayının faillerinden biri (Mustafa Naçar-Erdem-Ali Mercedes 3’lüsü).
Verilen işin sorumluluğundan kaçmayıp sonuna kadar takip eden görev ve sorumluluk bilinci yüksek bir arkadaş.
Protokol adamı protokolin kurallarını içine sindirip hazmetmiş protokolin değişmez şahsiyetlerinden.
Sınıf öğretmenliği yanında ek meslek olarak kasaplığında hakkından geldiği görülmüştür.

CEM ŞEKER

EYÜP ZİYA TEMUR (Sınıf Öğretmeni)

Bulunduğu ortamlarda insanın kendisini rahat ve güvende hissetmesini sağlayabilmiş, en gergin ortamları güler yüzüyle yumuşatan, sükunete giden  yolu fark ettirmiş okulun ağır başlı ve güler yüzlü abisi …  Başkalarının eksik ve ihtiyaçlarını tespit etmek hususunda üstüne yoktur...Sizi biraz düşünceli görse, hemen bir kenara çeker, hususi olarak alakadar olur ve ihtiyacınızı gidermeden bırakmaz...     Her konuda sonuna kadar arkadaşlarının yanında olan ve bunu arkadaşlarından bekleyen biri...Hatta bir keresinde arabasıyla  beraber Kabe’ye gittikleri arkadaşının farklı işi çıktığı için gecikeceğini söylemesi üzerine, arkadaşına kızıp gece saat 2’de Mekke’den taksi tutup Cidde’ye gelen biri... Fasih Arapça konuşan bir çok kişiden daha iyi AMİCE konuşabilen ve pratikliğini bu konuda da sergileyen maharetli bir isim... Hafta sonları marketleri tek tek gezip, indirimleri takip eden ve bizleri de bilgilendiren bir değer...Suud makamlarında yapılacak iş ve işlemleri bütün ayrıntıları ile en iyi bilen...Öğretmenlerin sağlık gider evraklarını en iyi ve hızlı hazırlayan... Bana bir yer yada bir iş sorulduğunda ‘’Ben bunu tam bilemiyorum, bunu Eyüp’e sorun’’deme fırsatı veren...Özellikle teknik konularda son derece donanımlı...Yeni ve eski tüm cep telefonlarının eksisini-artısını-eciğini-cücüğünü bilen ve telefon alan her arkadaşına danışmanlık yapan GÖNÜLLÜbir CEO...her konuda bilgi sahibi...Ve hepsinin de hakkını veren maharetli bir usta...Her türlü teknik hizmeti arkadaşlarına büyük bir keyifle sunan bir fedakar... Elinden gelen hiç bir şeyi esirgemeyen bir feragat timsali...Kalabalık nüfusuna rağmen hiç gocunmadan gece-gündüz herkesin her işine koşan, hatta hızını alamayıp bir ara yöneticilik görevi de üstlenen bir ağabeyimiz... Bu memleketin hayır ve bereketinden hakkıyla istifade edip, 2 getiren ve 4 götüren bir ağabeyimiz...

Haremeyn aşığı ...Cidde’ye ayak basar basmaz 2 gün içinde Cidde’nin kara, deniz ve hava yollarını bir navigasyon gibi zihnine kazıyan adam...Hatta navigasyonu olan arkadaşlara dahi yol tarifi verip,hangi yolun kaçıncı metresinde çukur ve tümsek olduğunu söyleyecek kadar meseleye hakim...Ücretsiz navigasyon ve yol yardımı vermeye beşleyen ilk insan...’’arabanızda benzin, cep telefonunuzda kontör ve telefonda EYÜP ZİYA TEMUR ismi kayıtlıysa korkmayın,Cidde’de kaybolmazsınız...Kaybolsanız da o sizi bulur...

Tokat’tan gelip 2009 da  aramıza katılan ,iyi bir aile babası , zor zamanda yanınızda olmasını her zaman arzu edeceğiniz  çok özlenecek bir dost , Masum Anadolu’nun saf ve temiz evladı…İstanbul’da bir arsa alıp köşeyi dönmeyi umut eden arkadaşımıza ömür boyu mutlu bir hayat dileğiyle...

 


MUHSİN ÖNAL MENGÜŞOĞLU (İngilizce Öğretmeni)   Sıcakkanlı, güler yüzlü bir Gakkoş, fanatik bir Bursaspor'lu, misyonerlerin ipliğini pazara çıkaran bir yazar, isyanların en çetrefilli gününde Mısır'a geziye gitmeye cesaret edebilen çılgın bir seyyah, işlerini yengenin onayını almadan yapmayan mükemmel bir aile babası, ümit vadeden bir doktor tarihçi, yetenekli bir çiğ köfte ustası, öğrencilerın sempatik Muhsin Hocası, komşum ve yeri doldurulmaz dostum.

 

Son derece kaliteli, kibar, nezih ve ince düşüncelidir. Bu ince düşünceli ahlakı birbirinden farklı pek çok üstün tavra vesile olur.

 

Her olayda suçlamak yerine sorumluluk almasını bilen.... Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu aklından çıkarmayan...  Karşısındakini değil, önce kendinisini değiştirmeye çalışan... Anlamanın ve dinlemenin konuşup üste çıkmaktan daha önemli olduğunu unutmayan...       Haklı olmak yerine mutlu olmaya çalışan... Alabileceği en büyük intikamın; affetmek ve bazen karşısındakine verilebileceği en güzel cevabın; gülüp geçmek olduğunu bilen ve böyle yaşayan bilge bir insan.      Son Mengüşoğlu! Yolun ve bahtın açık olsun. Sana ve ailene ömür boyu mutluluklar dileriz…

Serkan ŞİMŞEK

KADRİ GÖKSU (Fen ve Teknoloji Öğretmeni)

Başkasını kendi nefsine tercih etmede, cömertlikte zirve olan bir kimsedir. Güler yüzlü edepli ve dostluğuna güvenilen bir arkadaşımızdır. Öyleki sevdiği bir kimsenin yanlışını görse çekinmeden ona doğruyu söyler.Ama bunu söylerken vicdanlarına hitap edip nefse ve damara dokundurmadan, hikmetle uyarıp, doğru davranışın güzel neticesini nazara vererek söylediği için kabulü kolay bir teklif olarak sunar.

Herkesin bildiği ama çoğu zaman uygulayamadığı ahlaki erdemleri yerine getirirken belirli bir şuur ve amaç taşır;... güzel bir sözle bir kardeşini onore etmenin, ona bir hakikati hatırlatmanın, bir kardeşi için fedakarlıkta bulunmanın ve buna benzer sayısız davranış göstermenin birer ibadet hükmünde olduğunun unutulmaması gerektiğine inanan bir ağabeyimiz...

Olaylar planlandığı gibi gelişmediğinde bunun kendisi için hayırlı bir durum olduğunu bilen, Allah’a tevekkül etmenin ve kadere teslimiyetin konforunu yaşayan teslimiyet timsali bir ağabeyimiz...

Öfkelendiğinde öfkesini yenen, merhametli ve şefkatli tavırlar gösteren, sabırlı, adil ve alçakgönüllü olmanın lezzetini hisseden ve hissettiren, buna benzer tüm güzel ahlak özelliklerini sergilemekten büyük zevk alan ve bunu yanındakilere de yaşatmak için fırsatlar oluşturan alçak gönüllü, fedakar ve mağrur bir gönül eri...

 - Her yeni gününün BİLGİ-KÜLTÜR, AHLÂK-FAZİLET, İYİLİK- GÜZELLİK bakımından bir önceki günden daha üstün olması için çalışır çabalar. 

- Öyle bir hayat sürer, öyle hal ve hareketlere sahip olur ki, onun faziletini ve iyiliğini düşmanları bile görse kabul ve tasdik eder. 
- Vicdanında yirmi dört saat açık duran bir mahkeme vardır. Orada kendini muhakeme eder, denetler...  İsraftan ve bencillikten, alabildiğine uzak durmaya gayret gösteren bir şahsiyet...

Tam bir Adıyamanlı...Çiğ köfte ustası...Kendine has künefe tarifleriyle meşhur...Her gelen arkadaşımız mutlaka Kadri abimizin çiğköfte ve künefesini tatmıştır...Daima güler yüzlü ve tatlı dilli ama derslerinden ve ders ciddiyetinden asla taviz vermeyen bir öğretmen...

Allah’ın rızasını gözeterek yaptığın ve sıradan gibi gözüken her işin, yediğin her yemek, seyrettiğin her güzel manzara, sarf ettiği her güzel söz senin için bir ecir ve mutluluk kaynağı olsun KADRİ GÖKSU Hocam...Seni çok özleyeceğiz....

MEHMET ÇAKIR (Sınıf Öğretmeni)

Değerli dostum ve arkadaşım Mehmet Çakır. Bu işlerden oldum olası haz etmem. Ama  Yaşar Hocamızın ısrarlarını gada alma vakalarından bilirsin.Bu gecelerin  hoş ve güzel neşesidir deyip el mecbur bu naçizane satırları senin için yazdım.

Hayatım boyunca tanışma şerefine kavuştuğum en değerli şahsiyetlerden birisin. İyi bir aile babası samimi ve çok fedakar bir arkadaş. Mesleğinde başarılı ve özverili bir öğretmen. Kendisi ile geçirdiğim zaman içinde her biri birbirinden değerli anılarım olmuştur. Türkiye’den gelirken ortasında kaldığımız Süriye savaşını mı. Balık hali nöbetlerini mi anlatsam. Yoksa, 5 sene boyunca, hasretini çektiği Tebük seferini mi anlatsam, bilemiyorum. Ama affına sığınarak bir iki tanesini aktarmak istiyorum.

Kendisi ile en çok okuldan sonra hayli yorgun olmamıza rağmen eve gidip dinlenmeden ilim alma aşkıyla ve dil öğrenme sevdasıyla üniversitedeki dil kurslarına gittiğimiz günleri hatırlayacağım ve özlemle anacağım. İki sene boyunca hiç bıkmadan ve usanmadan gittiğimiz bu yolda tarik seriide (Çevre Yolu ) defalarca trafikte kaza tehlikesi atlatmamıza rağmen pes etmeden devam ettik.  O yolun yoğunluğu ve zorluğu hele hele akşam saatlerindeki durumu Mekke’ye giden bütün arkadaşlarımızın malumudur. Hafatanın üç günü giderdik.

Tabi ki bu yolculuğumuzda sürekli bizlere yoldaşlık yapan değerli kardeşim Ramazan Hocayı da anmadan edemiyeceğim. Ayrıca, üçümüzün hayatında apayrı ve çok müstesna bir yer tutan kendisini daima minettle anacağım üniversite dil hocamız Halit  beyi de bu vesile ile anmak isterim.

Üniversitede kurslar esnasında alacağımız belge için kursun başlangıcından itibaren her hafta ismimizi ve diğer istenen bilgileri vermemize rağmen, ertesi hafta tekrar alınması bizleri hep güldürmüştür. En çok güldüren olay ise defalarca isimlerimizin doğru yazılması için vermemize rağman  Mehmet hocama ait mezuniyet belgesinde isminin yanlış yazılmasıydı.

Kendisi isminin doğru yazılması için 10 kere ismini bir forma yazıp verdiği halde ÇAKIR yazılması gereken soyadı CAKİR diye yazılmıştı. Belgeyi düzeltmeleri için geri verdik. Bu sefer de belgeyi bir daha geri alamadık. Suudi Arbistan’da hem de üniversitede işlerin  ne kadar sağlam yapıldığını bizzat yaşayarak görmüş olduk. Seni seviyoruz Mehmet Çakır tekrar görüşmek dileğiyle… güle güle git dostum…

AhmetCANDEMİR                                                                                                                                             

Kendisi Amerikan FED’I yorumlayacak kadar iyi bir ekonomist olmasına rağmen, altın ve borsada sürekli zarar etmiştir.                           Nafiz TORUN

ALİ ARAOL-(Edebiyat Öğretmeni)1:Bulunduğu her ortama pozitif bir enerji katan arkadaşımız, aramıza 2010 yılında Ordu'dan katıldı. Facebook Cidde Siyaset Arenasının yegane fenomeni olan dostumuz doğru bildiğini dobra dobra söyleyebilen yüksek bir karaktere sahip. Ciddi ve sert görüntüsünün altında ne denli romantik bir kişiliği olduğuna 'Şiir Geceleri'nde defalarca şahit olduk. Spor sevdasını herhalde bilmeyenimiz yoktur. Şimdiye kadar hiçbir halısaha maçını kaçırmamış, ve bütün yüzme programlarına dahil olmuştur. Yaptığı işlerdeki istikrarını maçlarda kaçırmayı başardığı onlarca golle sürdürmüş, takım arkadaşlarını her daim şaşırtmayı başarmıştır. Renkli kişiliğine bir hatırayla misal vermek isterim. Kuzey Obhur'a yüzmeye gittiğimiz bir gün Ali Hocayı koca koca taşları yuvarlarken gördüm. Birkaç saatlik inatçı bir uğraş sonucu deniz kenarındaki kayalardan On metre uzunluğunda bir koşuyolu ve tramplen yaptı. Ama işin ilginç tarafı bu işte ona Arab gençler yardım etti. Hatta gençler bu işi o kadar benimsediler ki ertesi gün trampleni kırmızı halıyla kapladılar. İşin özü Ali Hoca tarihe Arabları çalıştırmayı başarabilen tek Türk olarak geçti. Arkadaşımızı memleketine uğurlarken bizlerden en renkli parçalarımızdan birinin koptuğunu bilmesini isterim. Şahsına ve ailesine ömür boyu mutluluk dileklerimle.                                                                                                                    Serkan ŞİMŞEK                                                                                         Öğretmenler odası ve sosyal medyanın aykırı ve eleştirel sesi olan arkadaşımız, genelde sakin bir kişiliğe sahip olmasına rağmen, konu siyaset ve ülke meseleleri olduğunda kendisini oldukça agresif tartışmaların  içinde bulabilir. Kendisi çok kızmasa da bazen muhataplarını çok kızdıracak sözleri söylemekten çekinmez. Edebiyatçı olması hasebiyle, geçmiş yıllarda çok güzel şiir dinletileri hazırlayarak, bizleri şiirin duygusal dünyasında tadına doyumsuz yolculuklara çıkarmıştır.

Boş zamanlarda yüzme ve futbolla ilgilenen arkadaşımız, halı saha maçlarının müdavimidir. Oynadığı maçlarda Süleyman ALTINER in takımına karşı oynamayı tercih etmiş  çoğu zaman kaybetmiştir.Ama akıllarda kalan genelde kaledeyken orta sahada atılan şutlarda gösterdiği performanstır.

“Griden yeşile dönerken rengi

Maalesef birazcık daraldı kendisi”

İnşallah bir an önce bu renk problemini (pasaport işini )  halletmesi temennisiyle Ordulu kardeşimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

Kazım ÖZDEMİR

Sevgili dostum

Tanıdığım en iyi insanlardan, Muhalefetin bir numarası,Farklı olanı söyleme uzmanı.

Bir numaralı aile babası…

Görevini en mükemmel şekilde yapan değerli öğretmenim…

Kendisini tanıdığım için çok memnun olduğum bir insan…

Fikirleriyle bize daima yeni pencereler açan bir arkadaş özlenecek bir dost…

Yeni görevi ve yeni yeri inşaalah hayırlara vesile olur.Allah gönlüne göre  versin ey can dost…

RAMAZAN SÖNMEZ (Sınıf Öğretmeni) :Bitlis’ten Cidde’nin semalarına doğan bir güneş...Şark yaylalarından Arabistan çöllerine uzanan serüvenin adı...Ali’nin  babası...Nam-ı diğer EBU ALİ... 2009’ dan beri okulumuzda görev yapan bir dost...

Burada bulunduğu sürede kendini iyi bir şekilde geliştirmeyi BAŞARABİLMİŞ… İlk geldiği günden itibaren Arapça’ya olan olağan üstü ilgisiyle Arapça işini halletmiş bir fenomen...Belki de Arapça’ya en çok yoğunlaşan...Resepsiyonlarda herkes konuşacak bir Türk ararken, onu, köşe bucak Arapları   -büyük küçük fark etmez- bularak konuşmaya ve pratiğini geliştirmeye çalışırken görürsünüz...

  • Vizyon sahibidir...
  • Tutkulu ve fedakardır...
  • İnançlı, kararlı ve tutarlıdır...
  • Örnek teşkil eder...
  • Motive etmesini bilir, kendisi yüreklidir, arkadaşlarını da cesaretlendirir...
  • Neşeli sohbetlerin vazgeçilmezi ve neşenin İlham kaynağıdır...

Dünya kadar malınız olacağına, Ramazan SÖNMEZ gibi huzurunuz, mutluluğunuz, gülen gözleriniz,  sevgi ve merhametle çarpan bir kalbiniz olsun...Duygularını  bütün  zerrat-ı  vücuduyla yaşayan samimi ve sevecen bir insan... Dobra konuşan, ama konuşurken kalp kırmayan, arkadaşlarına VEFASINI her zaman  gösteren bir yaren…

Ali ARAOL ile girdiği yarı siyasi, yarı aktüel münakaşaları ile meşhur...Sosyal yönü ağır bir abimiz...  Şarklı olmakla her zaman övünen şark bülbülü...Doğu burjuvazisini  her yönüyle temsil eden  ama EZİLEN HALKLARIN ÇOCUĞU olmakla daima övünen bir entellektüel... Ömrün uzun, bahtın açık, huzurun daim olsun...Yüzünde daima güller açsın, sana gelen dostlarına daima bir gül bahçesi olasın...Gözlerinin parıltısı hiç eksilmesin... Seni özleyeceğiz Ramazan SÖNMEZ...Hem de nasıl özleyeceğiz...

ABDURRAHMAN KALENDER (Görsel Sanatlar Öğretmeni): Çiğ köftenin Cidde ‘deki son temsilcisi olan arkadaşımızın Arabistan macerası kısa sürse de sıcak kanlı tavırları ve güler yüzü ile bize yıllarca berabermişiz hissini verdi. Arabistan’a gelmeden arabalara bakan ve arabaları araştıran arkadaşımız ehliyet alırken bir ilke imza atmış ve telefon joker hakkını kullanarak sınavı geçebilmiştir.

Hoşgörülü,  affetmeyi seven,  güleryüzlü,  ince düşünceli,  az ver öz konuşan, ağzıyla değil sanatıyla söyleyen, suskunluğunun altında daima derin manalar barındıran  iyi bir dost, samimi bir arkadaş, fedakar bir yoldaş... Ahlâk, fazilet, davranış, görgü bakımından bütün güzellikleri şahsında cem etmiş aziz bir dost, güzel bir insan... Kendisini olduğunuz gibi kabul eden, seven ve kimseyle mukayese etmeyen... Bütün sıkıntılara rağmen kendisiyle barışık...

Değerliliği karşı tarafın bakışlarında ve sözlerinde değil kendi içinde  arayan... Buğdaylar gibi büyüdükçe başınızı yere eğen ve alçak gönüllü olan...   Eleştiriye karşı her zaman hoşgörülü olan...

Arkadaşımız  Cidde’yi Ebru sanatı ile tanıştırmıştır. Fırsat ve imkan olsa tüm Araplara Ebru sanatını sevdireceğini her fırsatta söylemiştir. Beled’ e gitmekten büyük zevk alır. Eğer evde yoksa ya Red Sea Mall ya da Arap Mall ‘dadır. Son zamanlarda spora başlamış ve herkesin aksine kilo almıştır. Yolun ve bahtın açık olsun. Şahsına ve ailene ömür boyu mutluluklar dileriz...

Mustafa KAFADAR

 Bizler de CUTO HABER AJANSI olarak, görev süresi sona eren öğretmen arkadaşlara ömür boyu mutluluklar diler, Cidde’ye yapmış oldukları eğitim katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

20140528_205527

20140528_210316

20140528_210814

20140528_211036

20140528_211313

20140528_211425

20140528_211548

20140528_211558

20140528_211618

20140528_211628

20140528_211644

20140528_211652

20140528_211659

20140528_211727

20140528_211743

20140528_211753

20140528_211805

20140528_211820

20140528_211854

20140528_211920

20140528_212021

20140528_212052

20140528_212058

20140528_212106

20140528_212226

20140528_212459

20140528_212752

20140528_213753

20140528_213918

20140528_214221

20140528_214314

20140528_214925

20140528_215756

20140528_220029

20140528_220038

20140528_220544

20140528_220647

20140528_223426

20140528_223537

20140528_223927

20140528_223928

20140528_224123

20140528_224158

20140528_224334

20140528_224536

20140528_2246240

20140528_224647

20140528_224658

20140528_224802

20140528_224845

20140528_224900

20140528_224920

20140528_225038

20140528_225153

20140528_225329

20140528_225414

20140528_225523

20140528_230351

20140528_230733


oges   mebk12tr   egitim   ekayit   eokul4   eokul5