DSC_0008

            Suudi Arabistan'da yaşayan vatandaşlarımızın evlatlarına Aziz Milletimizin maddi ve manevi değerlerinin öğretilmesi, onlara daha kaliteli bir eğitim - öğretim hizmeti verilmesi için seçilerek gönderilen kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum...  

           Böyle bir günde öğretmenlerimizi hatırlamamak vefasızlık olurdu… En saygın mesleği ifa eden öğretmenlerimiz adına hazırlanan programa katılımınızdan dolayı sizlere teşekkürü bir borç biliyorum…

            Gurbette yaşayan vatandaşlarımızın  çocuklarının eğitim –öğretim hizmetleri sunmak için buradayız. Aziz milletimizin  kültürel değerlerinden uzaklaşmasınlar kendi mana köklerimizle buluşsunlar diye buradayız. Bir üst öğrenim olan üniversiteye  hazırlansınlar diye buraya gönderildik.Türk  okulu  çöldeki bir vaha gibi,okyanusta güvenli bir ada gibi varlığını sürdürmektedir...

            Öğretmenler olarak bizler her gün sınıfa yeni bir heyecanla gireriz.Sevinci de  hüznü de öğrencilerimizle yaşarız. Çocukları kendi çocuklarımız  olarak görmenin ötesinde Allahın bir emaneti olarak kabul ederiz.

            Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi biliriz. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir.

            Bu  bakımdan  kutlu bir davadır diyebiliriz öğretmenliğe…

            Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleklerinden biridir. Necip Fazıl Kısakürek vapurla Karaköy’e geçerken yanına biri yaklaşıp: Üstat, diye sormuş. Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik. Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan: Ne diye vapura bindin ki, cevabını vermiş. Yüzerek geçsene karşıya..

            Özgür düşünceli, tarihiyle ve değerleriyle barışık, geleceğe  geçmişin tecrübesiyle bakan, ÖĞRENDİKLERİNİ  akıl ve mantık süzgecinden geçiren nitelikli nesilleri ancak bizler  yetiştirebiliriz.

            Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Cenabı Mevla’dan rahmet  diliyorum . Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum .

 

oges   mebk12tr   egitim   ekayit   eokul4   eokul5