BRANŞ ÖĞRETMENLERİMİZ

Serkan YILBIR  Türk Dili ve Edebiyatı
HASAN_CHAD_KARANALBANT

  Hasan Cihat KARANALBANT Türk Dili ve Edebiyatı

 

     10 Ocak 1980 tarihinde aslen K.Maraşlı bir ailenin 2. çocuğu olarak Adana'da doğdum. 1985 yılında K.Maraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Şekeroba Köyünde ilkokula başladım. 1990 yılında Adana'da ilkokulu tamamladım. Daha sonra Adana İmam Hatip Lisesini 1997 yılında bitirdim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım ve 2001 yılında mezun oldum.2001 yılı Eylül ayında İstanbul Bağcılar Mahmutbey Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak göreve başladım. 2002-2003 yılları arasında Van'ın Özalp ilçesinde yedek subay öğretmen olarak askerlik görevimi yerine getirdim. Daha sonra Mahmutbey Lisesi ve Göztepe İlköğretim Okulunda müdür yardımcısı olarak çalıştım. 2007 yılında Adana Sabancı Tekstil Meslek Lisesine öğretmen olarak atandım. Adana'da 75.Yıl Anadolu Lisesinde çalıştıktan sonra 2010 yılı Şubat ayında Feke Anadolu Öğretmen Lisesine müdür olarak atandım. 2014 yılı Kasım ayına kadar bu görevi sürdürdükten sonra aynı ayda Cidde Uluslar Arası Türk Okuluna öğretmen olarak görevlendirildim.
     2014 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat önlisans programını bitirdim. 2008 yılında başladığım Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalındaki yüksek lisans eğitimime tez aşamasında  devam etmekteyim.
     Evliyim ve Selman Halil, Ömer Erdem isminde iki oğlum bulunmaktadır.


 

Ökkeş DEMİREL Türk Dili ve Edebiyatı

    

 Metin ŞEKER  Türkçe
 Süleyman ALTINER Türkçe
 Seyide ÖZCAN Türkçe
ilkay_karahan  İlkay KARAHAN Türkçe
ilkay_karahan

 Osman YÜKSEL Türkçe

1983 yılında Osmaniye`nin  Düziçi ilçesinde doğdu. İlkokulu burada okuduktan sonra ortaokulu Osmaniye merkezde, liseyi Adana Çağrıbey Lisesi`nde, üniversiteyi İstanbul Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünde okudu.

7 yıl  Zeytinburnu Gazipaşa İlköğretim okulunda çalıştı. Zeytinburnu Kazlıçeşme Abay Ortaokulunda çalıştıktan sonra Cidde Türk Okuluna görevlendirildi.

 Yusuf  DURMAZ Matematik 
abdullah  Abdullah KARAMAN Matematik
MUSTAFA_SZER   Mustafa SÜZER Matematik
 Mustafa KIZILKAYA Matematik 
abdullah

 Abdullah KUDAL Matematik

28/03/1977 yılında Niğde ili Hasakö de doğdu. İlk ve ortaokul ve liseyi Niğde de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini 1998 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünde bitirdi. Aynı yıl Kayseri ili Yahyalı İlçesi Derebağ Kasabası İlköğretim okulunda göre başladı. 2000-2001   yılları arası Bitlis Hizan Lisesinde asker öğretmenlik yaptı. Sırasıyla Yahyalı Atatürk Ortaokulu ve Yahyalı Yatılı Bölge Ortaokulunda çalıştı.2012 yurtdışı öğretmenliği sınavını kazanarak Suudi Arabistan Cidde şehrine görevlendirildi.Evli ve iki çocuk babasıdır.

MUSTAFA_SZER

  Ercan ÖMÜR Matematik

1978  yılında Erzurum Horasan Ilcesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Horasan da tamamladı. Erciyes Üniversitesi  Fen-Edebiyat  Fakültesi Matematik Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl Erzurum Tortum İlçesi Pehlivanlı İlköğretim Okulunda Matematik Öğretmeni olarak göreve başladı. 2006 yılında sınavla Erzurum Uzundere Halk Eğitim Merkezine Müdür yardımcısı olarak atandı. 2010 yılında Erzurum Uzundere Lisesine Müdür olarak atandı. 2012 yılında Erzurum Anadolu Sağlık Meslek Lisesine Müdür Başyardımcısı olarak atandı. 2012 Yılında girmiş olduğu yurt dısı öğretmenlik sınavını kazanarak  Cidde Uluslararası Türk Okuluna 2013 Ekim ayında öğretmen olarak atandı .

Öğretmenimiz, evli ve 2 Çocuk babasıdır. Ayrıca, Eğitimde Yönetim Semineri,İnceleme Arastırma ve Sorusturma Teknikleri, Rehberlik Hizmetleri Eğitimi, İlkyardım ve İlk Müdahale,Fatih Projesi , Bilgisayar ve  İnternet, Bilişim Teknolojileri Formatörlüğüi. E-Okul, MEBBİS  ve Direksiyon Eğitimi Alanlarında sertifika sahibidir.

Orta duzeyde İngılıze bilmekte  olan öğretmenimizin Teşekkür, Takdir. Başarı Belgesi ve Aylıkla Ödüllendirmeleri bulunmaktadır

 Nafiz TORUN   Fizik
 Ahmet AKÇELİK Biyoloji
hakan_uyar  Hakan UYAR Kimya
ORHAN_MERTER

 Orhan MERTER Kimya

     1979  Konya da  doğdu, ilk, orta, lise ve lisans eğitimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi, Fen Edebiyat fakültesi nde  Lisans  (1997-2001) ve  Fen Bilimleri enstitüsü  (2001-2005)nde yüksek lisans  yaptı.Aynı birimin doktora bölümüne devam etmektedir. 2002 yılında öğretmenlik hayatına başladı. 2014 Kasım ayı itibariyle Cidde Türk okulunda göreve başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce başlangıç seviyesinde de Arapça bilir.


 Hayal KAYA Fen ve Teknoloji 
 Orhan ZEREY Tarih
Erdem_demirkol

Erdem DEMİRKOL Tarih

1980 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Ordu’da tamamladı. 1997 yılında Marmara Evrenkenti Fen-Edebiyat Bölümcesi Tarih Bölümünü kazandı. 2001 yılında adı geçen bölümden mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Hadımköy’de vatani görevini gerçekleştirdi. 2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafında Şırnak ili Beytüşşebap Lisesi’ne Tarih öğretmeni olarak tayin edildi. İki yıl burada görev yaptıktan sonra yarım kalan Yüksek Lisans eğitimini sürdürmek üzere İstanbul Ümraniye’de Dudullu 75.Yıl Cumhuriyet Lisesi’ne tayin edildi. Marmara Evrenkent’i Türkiyat Araştırmaları Merkezi’nde sürdürdüğü Yüksek Lisans eğitimini 2007 yılında tamamladı. Hazırlamış olduğu “2. Abdülhamid Döneminde Kudüs’te Kilise İmar ve İnşa Faaliyetleri” başlıklı yüksek lisans tezi Aralık 2007’de oy birliği ile kabul edildi. 2010 yılı Haziran ayında Ümraniye Atakent Anadolu Lisesi’ne tayin edildi.

2013 yılında yurtdışı öğretmenliği görevi kapsamında yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı bulunarak Suudi Arabistan’da çalışmakla görevlendirildi. 11 Ekim 2013 tarihi itibariyle Cidde Uluslararası Türk Okulu’nda göreve başladı. Halen bu görevde bulunmaktadır.

Kendisi “İnternet ve Bilgisayar Kullanımı”, “Okul Sağlığı”, “Akıllı Tahta Kullanımı”, “Avrupa Birliği ve Tarih Eğitimi”, “Direksiyon(Öğretici) Eğitimi” seminer sertifikaları almıştır. Ayrıca “Satranç Antrenörlüğü” belgesi sahibidir. Türkiye’de yayınlanan “Kültür” dergisinde makaleleri yayınlanmış olup TRT’nin hazırladığı “2. Abdülhamid” belgeselinde Araştırmacı-Tarihçi olarak yer almıştır. Osmanlı Tarihi, futbol, satranç özel ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

 Sefa ONBAŞI Coğrafya
ahmet_erdoan

Ahmet ERDOĞAN Coğrafya

   22/05/1970 Trabzon Çaykara’da doğdu. İlkokul, ortaokul, lise öğrenimini Karadeniz Ereğli’de tamamladı. Yüksek öğrenimimi Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. Sırasıyla Iğdır, Of, Arsin, Trabzon merkezde görev yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

DENZ_DURUT    Deniz DURGUT Sosyal Bilgiler
DENZ_DURUT

   Mehmet ŞENTÜRK Sosyal Bilgiler

    08/08/1980 de Muş'ta doğdu. İlkokul, ortaokul, lise öğrenimini Muş’ta tamamladı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında Muş’ta göreve başladı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

AHMET_DA  Ahmet DAĞ Felsefe Grubu
 Ahmet GÜLER İngilizce
 Serkan ŞİMŞEK  İngilizce
 İhsan ÖZDEMİR  İngilizce
SA_GLERYZ

 İsa GÜLERYÜZ İngilizce

1972 yılında Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde  doğdu. İlk ve orta okulu  Zonguldak'da, liseyi İstanbul Eyüp Lisesi'nde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunudur.

İstanbul'da özel sektörde çeşitli firmalarda metalurji ve turizm alanında çevirmenlik ve rehberlik yaptı. 1999'da İstanbul'da yapılan Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda tercümanlık,  CNR, TÜYAP ve Düsseldorf Messe gibi fuar merkezlerinde de marka temsilciliği ve yönetici asistanlığı yaptı. 2000 yılında Fatih Gelenbevi Lisesi'nde öğretmenliğe başladı. Çeşitli dil kurslarında IELTS ve YDS kursları verdi.  Yayınevlerine redaktörlük ve danışmanlık yaptı. COMENIUS ve LEONARDO projeleri kapsamında 6 Avrupa ülkesinde bulunmuştur. Aksaray  Anadolu Lisesi'nde görev yaparken 2013 yılında yurtdışı öğretmenliği görevi kapsamında yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı bulunarak 8 Kasım 2014'de Cidde Uluslararası Türk Okulu’nda görevlendirildi.

“İnternet ve Bilgisayar Kullanımı”, “Okul Sağlığı”, “Akıllı Tahta Kullanımı” , "MTSK direksiyon öğretici sertifikası" gibi M.E.B' den aldığı belgelerin yanı sıra İngiltere ETC Bournemouth'dan "Certificate of Spoken and Pronunciation", AB Koç öğretmenlik sertifikası,  aylıkla ödüllendirme,  takdir belgesi ve A düzey YDS belgesine sahiptir. İngilizce konu anlatımı ve soru bankasından oluşan 3 adet basılmış kitabı bulunmaktadır.

Halen Aksaray İli Yeşilay Cemiyeti delegesi olup evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

YASN_KARAKO

Yasin KARAKOÇ İngilizce

   1985 YILINDA KIRIKKALE DE DOĞDUM. İLK , ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ KIRIKKALE DE TAMAMLADIM.2007 YILINDA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİNDEN MEZUN OLDUM. 2007-2010 YILLARINDA YOZGAT IN YERKÖY İLÇESİNDE , 2010-2013 YILLARINDA ÇORUM UN SUNGURLU İLÇESİNDE , 2013-2014 YILLARINDA ÇORUM MERKEZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE GÖREV YAPTIM. EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYIM.

SAM_ERTRK

Sami ERTÜRK İngilizce

     1974 Konya doğumlu, ilk orta ve lise öğrenimimi Konya’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği bölümünden  mezun oldu. 1998 yılında Karamanda öğretmenlik görevine başladı.

     2003 yılında  Konya’ya tayin oldu.  Evli ve 5 çocuk babası dır.

     2014 kasım ayında Cidde Uluslar arası Türk Okuluna atandı.

Kazım ÖZDEMİR  İngilizce
AHMET_ELVERD    Ahmet ELVERDİ İngilizce
AHMET_ELVERD    Hilmi DÖNMEZ İngilizce
 Zafer YILMAZ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 Ender GÜNAY Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

 Ömer TAŞTAN Arapça

   12/01/1977 Adana’da doğdu. İlkokul, ortaokul, lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Malatya ve Kayseri’de görev yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Arapça bilmektedir.

mehmet_zta

Mehmet ÖZTAŞ Din Kültütü ve Ahlak Bilgisi

1974 Doğumlu olan öğretmenimiz Kahramanmaraşlıdır.Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olup aynı zamanda Din Felsefesi alanında Yüksek Lisans yapmıştır.Adana'da birkaç ilköğretim ve lisede öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra 11 Ekim 2013 tarihinde okulumuzda göreve başlamıştır.Evli ve iki çocuk babasıdır.

ZZET_ILGIN

İzzet ÇILGIN Arapça

    1969 Kastamonu Devrekani doğumlu, ilkokul ve liseyi istanbul’da bitirdi. Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinden  1987 de  mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi  Doğu Dilleri  ve Edebiyatı , Arap dili ve edebiyatı bölümünü bitirdi. Üniversiteden sonra  özel turizm şirketleri ve  Diyanet vakfı İslam ansiklopedisinde görev aldı.  1997  yılında  sınıf öğretmeni olarak Kastamonu’ya atandı. 7 yıl  sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra   Arapça öğretmeni olarak Devrekani İmam Hatip lisesine atandı. 2008 yılında İstanbul Bakırköy İHL ye atandı.  2010 yılında müdür yardımcısı olarak idareciliğe başladı.  Ve 2014  Kasım ayı itibariyle  Cidde Türk Okuluna atandı. Biri 7. Sınıfta  ve diğeri üniversitede okuyan iki kızı var. Arapça, İngilizce ve az derecede Farsça biliyor.

YUNUS_RN

Yunus ŞİRİN Arapça

    1974 yılında Konya'nın Ilgın İlçesine bağlı Karaköy Köyünde doğdu. İlkokulu bu köyde ,

ve Liseyi Konya Ereğli İvriz Anadolu Öğretmen Lisesinde okudu.

  Üniversite Eğitimini Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi, Arapça Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.

      2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak göreve başladı

     2014  yılında yapılan Yurtdışı Öğretmenlik Sınavını kazandı…8 Kasım 2014  de Cidde Uluslar arası Türk Okulunda göreve başladı

mehmet_zta

Ahmet GENİŞ Din Kültütü ve Ahlak Bilgisi

 

 Hüseyin SAMAST  Teknoloji Tasarım
AL_SKR_AYAN

  Ali Şükrü AYAN Görsel Sanatlar

1986 Yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Denizli Anadolu Lisesi, Gaziantep-Araban Lisesi (Yedek Subay Öğretmen), Yozgat-Yerköy Fatih İlköğretim Okullarında resim-iş öğretmeni olarak görev yaptı. Çorum-Osmancık Atatürk İlköğretim Okulunda resim-iş öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra Osmancık 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Osmancık Ortaokulunda görsel sanatlar öğretmeni olarak görev aldı. 2013 yılında Osmancık Nenehatun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezine okul müdürü olarak atandı. Halen Riyad Büyükelçiliği Cidde Uluslararası Türk Okulunda görsel sanatlar öğretmeni olarak çalışan Ali Şükrü AYAN evli ve iki çocuk babasıdır.

 Sezai YAŞAR  Müzik
 Muhammet Masum ÇAKMAKTAŞ Beden Eğitimi
mustafa_doanu  Mustafa DOĞAN Beden Eğitimi
abd
 Abdulkadir AKUSTA       Bilgisayar Öğretmeni


 
oges   mebk12tr   egitim   ekayit   eokul4   eokul5